Tüm Duyurular

Linkler
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi
Türkiye İş kurumu
Merzifon Kaymakamlığı
Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası
TRH1.2.PYEIS/P-03/1041 Gaz Altı Kaynakçısı ve Sac Kesme ve Bükme Elemanı Yetişti...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Genç istihdamının desteklenerek, genç işsizlik oranının azaltılarak daha çok kişinin istihdam edilmesi ve istihdamda kalmalarının sağlanmasına katkı sağlanması

Özel Amacı
80 gencin pratik eğitimle mesleki yeterliliklere göre eğitilerek işgücü niteliğinin ve girişimcilik becerilerinin artırılarak istihdam edilebilirliklerinin önündeki engellerin kaldırılması, Merzifon ve bölge sanayinin metal sektöründe ihtiyaç duyulan nitelikli eleman bulmasına katkı sağlanması

Beklenen Sonuçlar
Faaliyetler kapsamında;
1. Projenin yönetilmesi, uygulanması ve izlenmesini organize edecek proje ekibi ve izleme birimi kuruldu,
2. Proje çalışma imkanları oluşturuldu, başvuru sahibi ve ortakların proje uygulama kapasitesi yükseltildi.
3. Mevcut durum anketi yapılarak ihtiyaçlar belirlendi.
4. Projenin görünürlüğünün sağlanması için gereken çalışmalar belirlendi. İlgili materyaller temin edildi.
5.Açılış toplantısı yapılarak Kamuoyu ve hedef kitlenin uygulanacak proje hakkında bilgi sahibi olması sağlandı.Paydaş toplantıları yapılarak işbilirği geliştirildi. Merzifon ilçesinde işgücüne dahil olmayan gençlerin istihdamının artması için Mesleki Eğitim ve Sanayi İşbirliğini Geliştirme Platformu kurularak temsilcileri belirlendi.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Mesleki Bilgi ve Beceri alanında 42 (25 tanesi istihdama kazandırılmıştır); Genel Beceri alanında 31; Girişimcilik Kurslarında 58; Staj ve Çıraklık Programları’nda 29 kursiyer sertifika almıştır.
42 gencin pratik eğitimle mesleki yeterliliklere göre eğitilerek işgücü niteliği ve girişimcilik becerileri artırılarak istihdam edilebilirliklerinin önündeki engeller kaldırılmış, Merzifon ve bölge sanayinin metal sektöründe ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman teminine katkı sağlanmıştır.
Proje kapsamında kurulmuş olan Mesleki Eğitim ve Sanayi İşbirliğini Geliştirme Platformu sayesinde faaliyet ve tedbirlerin sürdürülebilirliği sağlanmaktadır.Projenin hedef gruplar üzerinde olumlu katkısı olmuştur.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Gaz Altı Kaynakçısı ve Sac Kesme ve Bükme Elemanı Yetiştirme Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 MERZİFON MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
furkan.ilhan@gmail.com Tel:3585131687 Faks:3585132518