Tüm Duyurular

TRH3.1.LLLII/P-03/293 Yahyalı'da Kadınlara Yönelik Temel ve Mesleki Eğitim Faali...
Proje Genel Bilgileri
Yahyalı'lı Kadınlar Sanatla Ekonomiyi Canlandırıyor.
İlçede yaşayan dezavantajlı kadınlar proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitim, üretim, işletme, destek ve pazarlama faaliyetlerine birebir katılacak ve doğrudan fayda sağlayacak ana gruptur. Kadınlar, başta ekonomik sorunlar olmak üzere içe kapalı olarak kendi başlarına uğraşmak zorunda kaldıkları olumsuz koşulları değiştirmek üzere güvenilir kurumların desteğini alarak çözüm üretme aşamasına geçecektir. Girişimcilik eğitimi, kaynak geliştirme desteği alan, gümüş işleme, hediyelik eşya üretimi, halı dokuma başta olma üzere iş fikri olan kadınların, planlarının eksik yanlarını geliştirme ve somut, uygulanabilir modeller üzerinden girişimcilik potansiyelini artırma, eğitim ihtiyaçları konusundaki farkındalığının artması, girişimci olma arzusunu engelleyen psikolojik, toplumsal ve benzeri faktörlerin ortadan kalkmasına katkı sağlanacaktır. Hedef grup olarak seçilen dezavantajlı kadınların mesleki yeterliliklerini artırma, kişilik gelişimi, üretkenlik ve medeni cesaret gibi sosyal ve ekonomik kalkınmanın önemli başlıklarında kapasitelerinin gelişmesi ve yaşam standartlarının yükselmesi sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktadır.
Genel Amacı
İlçede yaşayan dezavantajlı kadınlar proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitim, üretim, işletme, destek ve pazarlama faaliyetlerine birebir katılacak ve doğrudan fayda sağlayacak ana gruptur. Kadınlar, başta ekonomik sorunlar olmak üzere içe kapalı olarak kendi başlarına uğraşmak zorunda kaldıkları olumsuz koşulları değiştirmek üzere güvenilir kurumların desteğini alarak çözüm üretme aşamasına geçecektir. Benzer sorunlara ve koşullara sahip birbirini tanımayan onlarca kadın faaliyetler etrafından bir araya gelecek, ortak yanlar ve farklılıklarını daha rahat görerek birlikte çalışma kültürünü kazanacaklardır. Girişimcilik eğitimi, kaynak geliştirme desteği alan, gümüş işleme, hediyelik eşya üretimi, halı dokuma başta olma üzere iş fikri olan kadınların, planlarının eksik yanlarını geliştirme ve somut, uygulanabilir modeller üzerinden girişimcilik potansiyelini artırma, eğitim ihtiyaçları konusundaki farkındalığının artması, girişimci olma arzusunu engelleyen psikolojik, toplumsal ve benzeri faktörlerin ortadan kalkmasına katkı sağlanacaktır. Hedef grup olarak seçilen dezavantajlı kadınların mesleki yeterliliklerini artırma, kişilik gelişimi, üretkenlik ve medeni cesaret gibi sosyal ve ekonomik kalkınmanın önemli başlıklarında kapasitelerinin gelişmesi ve yaşam standartlarının yükselmesi sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlamaktadır.

Özel Amacı
Yahyalı İlçesinde yaşayan 24-65 yaş arası 250 kadın kursiyere temel ve mesleki eğitim vererek iş yapma becerilerini geliştirilerek kadınların ekonomik yaşamın içine olmalarını sağlamak. Öz güveni yüksek fikirlerini rahatça dile getirebilen bireyler olmasını teşvik etmek. Birlikte ve ya yalnız başlarına ekonomik özgürlüklerini kazanabilmeleri ve hayata ekonomik,psikolojik ,açıdan daha iyi tutunabilecek bireyler oluşturmak.

Beklenen Sonuçlar
25 -65 yaş yaş grubunda 50 kadın gümüş işleme eğitimi aldı.50 kadın halı dokuma eğitimi aldı. Mesleki kurslara katılan ve başarılı olan kadınlar İngilizce ve iş girişimciliği kursu aldı. İlçede halı dokuma atölyelerine ve gümüş işleme,takı ve hediyelik eşya üreten ve satan işletmelere nitelikli iş gücü sağlandı.Kendi işiniya da işyerini kurmak isteyen bireyler oluştu. İş yapacak kadınlara temel düzeyde İngilizce ve iş yerinde sosyal iletişim becerileri öğretildiİş yeri açma işletme ve iş fırsatlarını değerlendirme konularında donanımlı bireyler yetiştirldi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Yahyalı'da Kadınlara Yönelik Temel ve Mesleki Eğitim Faaliyetlerinin Geliştirilmesi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 YAHYALI BELEDİYESİ
alimert_s_p@hotmail.com Tel:3526119911 Faks:3526119911