Tüm Duyurular

Linkler
Seyhan Belediyesi Proje Sayfası
TRH3.1.LLLII/P-03/962 Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli Projesi
Proje Genel Bilgileri
Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli Projesi
detaylar için
http://www.seyhan.bel.tr/yhyep/
adresine giriniz
Proje kapsamında Adana’nın Seyhan ilçesinde ikamet eden 25-45 yaş aralığındaki 60 dezavantajlı kadına, hasta ve yaşlı bakımı eğitimi verilecektir. Kurs sonunda başarılı olanlar, Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika alacaklar. Ayrıca, KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi verilecektir. Sertifikasını alan başarılı kadınlar kendi iş yerlerini açmak için girişimde bulunabilecekler. 60 dezavantajlı katılımcıya verilecek mesleki eğitimlerin sonunda; meslek edinmiş, kendini değerli hisseden, yaşam motivasyonu yüksek, mesleki beceri edinerek istihdama istek duyan, yasal haklarını bilen ve bu hakları talep eden bilinçli bireyler yetiştirilmesi ve topluma kazandırılması sağlanmış olacaktır.
Genel Amacı
Projenin genel amacı Adana bölgesindeki istihdamı arttırmak suretiyle Türkiye’deki işsizlik sorununun çözümüne katkı sağlamaktır.
Hayat Boyu Öğrenmeyi teşvik etmek ve yaygınlaştırmak

Özel Amacı
Seyhan İlçesindeki katılımcı 60 dezavantajlı işsiz yararlanıcıya mesleki temel beceri kazandırmak ve mesleki rehabilitasyon anlamında sürdürülebilirliği sağlamak

Beklenen Sonuçlar
İmkanları kısıtlı 60 dezavantajlı katılımcıya verilecek mesleki eğitimlerin sonunda; meslek edinmiş kendini değerli hisseden, yaşam motivasyonu yüksek, mesleki beceri edinerek istihdama istek duyan yasal haklarını bilen ve bu hakları talep eden bilinçli bireyler yetiştirilmesi.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
S1 - Oluşturulan atölyelerin tadilatı yapıldı.
S2 - 25-45 yaş aralığında 55 dezavantajlı kadın 230 saatlik Hasta ve Yaşlı Bakımı Eğitimi gördü ve MEB onaylı sertifikalarını aldı.
S3 - 54 dezavantajlı kadın 125 saatlik Hasta ve Yaşlı Bakımı uygulamalı eğitimini aldı.
S4 - 54 dezavantajlı kadın 160 saatlik kuaförlük eğitimi aldı.
S5 - 54 dezavantajlı kadın 80 saatlik staj uygulaması yaptı.
S6 - 50 dezavantajlı kadın 32 saatlik KOSGEB girişimcilik eğitimi aldı.
S7 - 80 kişilik ekip ile Bursa Nilüfer Belediyesi bakım evleri ve tesislerine teknik gezi yapıldı.
S8 - 41 kursiyerle tiyatroya gidildi.
S9 - 300 kişinin katıldığı sertifika töreni yapıldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Yaşlı ve Hastalara Yardım Eli Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 SEYHAN İLÇE BELEDİYESİ
disiliskiler@seyhan.bel.tr
Tel:+90 322 432 74 74
Faks:+90 322 433 01 30