Tüm Duyurular

TRH3.1.LLLII/P-03/1160 Datça’da Hayat Boyu Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Yaşlılar
Proje Genel Bilgileri
Datça'da Hayat Boyu Güçlü Kadınlar Sağlıklı Yaşlılar. Kadınlarımız meslek edinecek, yaşlılarımız emin ellere teslim edilecek.
Datça Belediyesi’nin başvuru sahibi, Datça Halk Eğitim Merkezi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun (Marmaris) ortak olarak yer aldığı “Datça’da Hayat Boyu Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Yaşlılar” projesi kadınlarımızın teknik ve mesleki yetkinliklerini artırarak toplum ve ekonomik hayat içinde daha aktif olmalarını amaçlamaktadır.
Genel Amacı
Projenin katkıda bulunacağı genel amaç hayat boyu öğrenme için uyumlu ve kapsamlı stratejilerin geliştirilmesinin ve uygulanmasının teşvik edilmesi kapsamında
A1- 25-64 yaş aralığındaki kadınların hayat boyu öğrenme ilkeleri ve yaklaşımıyla mesleki yetkinliğinin artırılması,
A2- 25-64 yaş aralığındaki kadınların temel yetkinliklerinin artırılması ve bu sayede işgücüne katılımlarının teşvik edilmesidir.

Özel Amacı
Projenin genel amacına hizmet eden özel amaç:
PA- Datça’da yaşayan 25-64 yaş aralığındaki işsiz ve örgün eğitim dışında kalmış 40 kadının, Datça bölgesinde önemli bir istihdam alanı olabilecek “Yaşlı Refakatçiliği” alanında işgücüne katılmasını sağlamaktır.


Beklenen Sonuçlar
S1- 25-64 yaş aralığında 40 kadın MEB onaylı “Yaşlı Refakatçiliği” sertifikası sahibi oldu.
S2- 25-64 yaş aralığında 40 kadın MEB onaylı “Temel İngilizce” sertifikası sahibi oldu.
S3- 25-64 yaş aralığında 40 kadın İl Sağlık Müdürlüğü onaylı “İlkyardım Uygulayıcısı Sertifikası” sahibi oldu.
S4- Düzenlenen paneller, basılı materyaller ve kitapçıklar ve görünürlük faaliyetleri sayesinde hayat boyu öğrenme ve yaşlı refakatçiliği ile ilgili hedef grup, nihai yararlanıcılar ve kamuoyunda farkındalık yaratıldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Datça’da Hayat Boyu Güçlü Kadınlar, Sağlıklı Yaşlılar Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 DATÇA BELEDİYE BAŞKANLIĞI
projeler@datca.bel.tr Tel:2527123098 Faks:2527123497