Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/2134 Engelleri Aşalım İstihdamda Yarışalım
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
A1 – "Dezavantajlı kişilerin sosyal entegresyonunu sağlamak."
A2 – “Dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirliğini sağlamak"
A3 – “Dezavantajlı kişilerin işgücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin önündeki engellerin kaldırılmasını sağlamak

Özel Amacı
"Orhaneli’de bulunan 30 engelli gencin sosyal entegresyonunu ve istihdam edilebilirliklerini sağlamak”

Beklenen Sonuçlar
1-Orhaneli’ de yaşayan otuz engelli genç en az üç sosyal faaliyette yer aldı.
2-Proje kapsamında mesleki eğitime katılan otuz genç meslek edindi.
3-Proje kapsamında kendileri için yapılan eğitim ve destek çalışmalarına katılan engelli aileleri, çocuklarının engelinin ortaya çıkardığı zorluklar ile başa çıkma yöntemlerini öğrendiler.
4-Yapılan 2 seminerle Orhaneli’nde bulunan kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve halk engelli bireyler ve engellilik hakkında bilgilendirildiler.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Proje ile bölgesel bazda zihinsel engelli bireylerin mesleki eğitim konusunda önemli başarı sağlandı. Proje hibe programı kapsamında tanımlanan sorunlara büyük ölçüde hitap edebildi, özellikle dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ile İstihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesine ilişkin önemli pozitif sonuçlar elde edildi. Proje ile özellikle sosyal entegrasyon konusunda önemli başarı elde edildi ve proje hedef grubunun tamamı proje faaliyetleri ile bu konuda önemli gelişme gösterdi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Engelleri Aşalım İstihdamda Yarışalım Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2023 ORHANELİ BELEDİYESİ
tijenyener@orhaneli.bel.tr Tel:2248171414 Faks: