Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/1909 Yaşama Katılıyorum
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Bu kapsamda projenin genel amacını, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde Roman vatandaşların sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliğinin arttırılması, işgücü piyasasına erişimlerinin kolaylaştırılması ve işgücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılması oluşturmaktadır.

www.mustafakemalpasa.bel.tr

Özel Amacı
Bu kapsamda projenin özel amaçları, romanları kültürel dinamikleri, geleneksel iş olanakları ve dayanışma ağlarından mahrum bırakmadan istihdam olanakları yaratma ve sosyal entegrasyonu sağlamaya yönelik faaliyetler çerçevesinde planlanmıştır.

Beklenen Sonuçlar
Projenin doğrudan istihdama yönelik amaçları; a) geçimini at arabasıyla taşımacılık yaparak kazanan 18-45 yaş arası 25 roman vatandaşa taşımacılık iş kolunda mesleki eğitim vermek ve şoförlük ehliyeti kazandırmak, b) at arabası taşımacılığından motorize triportör taşımacılığına geçiş için Belediyenin girişimleri ile bankalarla görüşmeler yapılarak finansal destek sağlanmasını organize etmek, c) yararlanıcılara kendi işlerini kurarak kayıt içi ekonomiye dahil olmalarını teşvik etmek için girişimcilik becerileri kazandırmaktır.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
1-İKGOP’nin göst.; Dezavantajlı kişilere yönelik klişe ve önyargıların bertarafı ve ayrımcılıkla mücadele için gerçekleştirilen faaliyet sayısı: 2: 1- Anne Çocuk Eğitimleri,2- İstihdamda Eşit Bakış Eşit İş İKGOP’nin göst.; İşgücü piyasasına giren dezavantajlı kişi sayısı : 150 roman vatandaş TYP/İŞKUR dan faydalandı.
2-1650 kişi proje kapsamındaki eğitimlerden (Kişisel Gelişim, anne çocuk, müzik, tiyatro, girişimcilik, ehliyet) faydalandı.
3- 1650 kişi
4- 100kişi
5-Proje kapsamındaki tüm faaliyetlerle ilgili olumlu tesir gözlendi.
6-Çarpan etkisi var/Pilot proje olarak uygun
7-çok verimli
8-Kesinlikle Sürdürülebilir bir Proje
9-Tekrarlanabilir
10-Çok verimli ve örnek bir proje
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Yaşama Katılıyorum Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 MUSTAFAKEMALPAŞA BELEDİYESİ
ceyusul@gmail.com Tel:2246131058 Faks: