Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/0987 İlle de Bir İş Olsun!
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
1. Roman vatandaşların sosyal entegrasyonu ve/veya istihdam edilebilirliğinin arttırılmasını sağlamak.
2. İş gücü piyasasına erişimin kolaylaştırılmasını sağlamak.
3. İş gücü piyasasına girişlerinin önünde yer alan engellerin kaldırılmasını sağlamak

Özel Amacı
İzmir İli Konak, Buca, Karabağlar, Menemen, Karşıyaka, Bergama, Torbalı İlçelerinde hazırlanan 12 aylık proje ile, Roman derneğimizin güçlenmesinin sağlanması yolu ile; Roman vatandaşların sağlıklı bir çevrede yaşamalarının sağlanması, düzenlenecek etkinliklerle sosyal düzene uyumlarının arttırılması, mesleki bilgilerinin arttırılmasıyla iş gücü piyasasına erişimlerinin önündeki engeller kaldırılarak işgücüne katılım oranlarının arttırılmasıdır.

Beklenen Sonuçlar
1. Proje ekibi ve ofisi kuruldu.
2. Görünürlük faaliyetleri kapsamında 4.000 adet tanıtım broşürü, 20 adet bez afiş, 1 adet metal tabela, 25 adet bilbord reklamı, tv ve gazete reklamları hazırlandı. 1 proje tanıtım toplantısı ve 1proje kapanış toplantısı düzenlendi.
3. Bölgede ihtiyacı hissedilen meslek kursları ile 100 kişi mesleki eğitim aldı.
4. İş verenlerle iş arayanların buluşturulacağı iş kulübü kuruldu. Bu merkez kariyer danışmanlığı hizmeti ile gençlerin iş başı eğitim almasınıda sağladı.
5. İki ayda bir düzenlenen toplantılar için en az 10 roman STK temsilcisinin ve 1 yerel yönetim, 1 meslek odası temsilcisinin katılımı sağlandı.
6. Sosyal içerme bilinçi konularında ikramlı seminer programları düzenlenerek, kamuoyunda bilinçlendirme sağlanırken, STK’ lar, belediyeler, meslek odaları arasında diyaloglar güçlendirildi.
7. Projenin raporları hazırlanarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunuldu.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği İlle de Bir İş Olsun! Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 IZMİR ROMANLAR VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ
iz-rom-der@hotmail.com Tel:5072753089 Faks: