Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/56 Engel&Siz
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Meslek öğretmenlerinin, yapacakları yurtdışı gözlemleri yoluyla ilgili ülkelerde tespit edecekleri eğitim araç-gereç ve materyallerinin ülkemizde de kullanılmasını sağlayarak engelli bireylerin mesleki bilgi, beceri ve nitelikleri kazanması ve kullanması konusunda gelişim sağlamaları, mesleki eğitim sistemi içerisindeki engellilerin Avrupa işgücü piyasasına katılımını kolaylaştırmak amacıyla mesleki eğitim faaliyetlerine katılmaları genel hedefimizdir.

Özel Amacı
Avrupa’da engelli mesleki eğitiminde uygulanan teknolojik yöntemlerin meslek öğretmenleri tarafından gözlemlenerek orada kullanılan ortopedik engelliye uygun araç-gereç ve materyallerin öğrenme ortamlarımıza aktarılarak mesleki eğitimin kalitesinin artırılması özel hedefimizdir.

Beklenen Sonuçlar
Ortopedik engellinin mesleki nicelik ve niteliklerini geliştirerek ülke genelinde yükseltmek, bu gençlerin rekabet şanslarını engelli olmayan akranlarına göre arttırmak amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra; birlikte iş yapma becerilerinin geliştirilmesi, aileleri içerisinde, arkadaş çevrelerinde ve bulundukları her ortamda özgüvenlerinin artması da amaçlanmaktadır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Engel&Siz Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 DOĞAN ÇAĞLAR ÖZEL EĞİTİM MESLEK LİSESİ
project@dogancaglar.k12.tr Tel:3123165923 Faks:3123160675