Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/323 Zaman Entegre Zamanı
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Endüstriyel otomasyon sistemlerinde ilerleyen teknolojik gelişmeleri yakından takip edip yeniliklere entegre olarak, mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin geliştirilmesine katkıda bulunmaktır.

Özel Amacı
İskenderun Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğüne bağlı çalışan usta öğreticilerin ve çalışan meslek lisesi mezunlarının, İskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerin bölgede kullanılan endüstriyel otomasyon sistemleri ile ilgili bilgi, beceri ve farkındalıklarını arttırmak; İskenderun Teknik ve EML’nin bölgedeki özel sektör ile olan işbirliğini arttırmaktır.

Beklenen Sonuçlar
1-Proje, toplantılar ve görünürlük faaliyetleri ile duyuruldu.
2-Endüstriyel otomasyon sistemleri hakkında, teorik ve işbaşı eğitimlerle öğretmen, usta öğretici, öğrenci ve çalışan meslek lisesi mezunlarının bilgi, beceri ve farkındalıkları artırıldı.
3-“Endüstriyel Otomasyon Sistemleri” konulu el kitapçığı ve eğitim amaçlı web sitesi hazırlandı.
4-Kariyer geliştirme paneli ile mesleki eğitim farkındalığı arttırıldı.


Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
1-Proje, toplantılar ve görünürlük faaliyetleri ile duyuruldu.
2-Mesleki eğitim kalitesinin artması desteklenirken, iş gücü piyasası ile bağın güçlenmesi sağlandı.
3-Proje kapsamında eğitimlere 121 kursiyer katıldı. 168 adet kurs bitirme belgesi ve 20 kursiyere eğitim sertifikası verildi.
4-150 adet Temel Düzey Endüstriyel Otomasyon Sistemleri başlıklı el kitapçığı hazırlanarak kursiyerlere ve bölgedeki diğer mesleki eğitim kurumlarına dağıtıldı. Web sitesi hazırlandı.
5-Kursiyerlere yönelik kariyer geliştirme paneli düzenlenerek kursiyerlerin iş arama ve işe yerleşme süreçleri güçlendirildi.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Zaman Entegre Zamanı Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 İSKENDERUN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
fusuy66@hotmail.com Tel:3266142951 Faks:3266142950