Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/476 TR B1 Bölgesinde Sürdürülebilir Kalkınma İçin Mesleki Eğ...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin; özellikle müfredat, öğretmenler, öğrenme ortamları ve okul yöneticileri temel alınarak arttırılmasına, mesleki ve teknik eğitimin öğrenciler için cazip bir seçenek haline getirilmesine, mesleki ve teknik eğitim kurumlarıyla özel sektör arasında işbirliğinin sağlanmasına katkı sağlamaktır.

Özel Amacı
1 yıl içerisinde Tunceli ili ve TR B1 bölgesindeki ve diğer illerdeki; mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin özellikle öğretmenler ve öğrenme ortamları temel alınarak arttırılması, mesleki ve teknik eğitimin özellikle 8.sınıf öğrencileri için cazip bir seçenek haline getirilmesi, hedef bölgedeki meslek liseleri, meslek yüksekokulları ve bölgede ilgili alanlarda faaliyet gösteren özel sektör firmaları arasında işbirliğinin teşvik edilmesidir.

Beklenen Sonuçlar
Proje kapsamında oluşturulacak e-öğrenme platformu ve bu platformun içeriğine yüklenecek multimedya uygulamaları sonucunda öğretmenler öğrenciler ve iş piyasasında çalışanlar bilgiye ve güncel teknolojik gelişmelere daha hızlı ulaşacaklardır. Öğretmen ve piyasadaki usta öğreticilere verilecek e-öğrenme modülü ve multimedya uygulamalarının kullanımı eğitimleri sonucunda yenilikçi öğretim metotlarının kullanımı konusunda farkındalık oluşacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği TR B1 Bölgesinde Sürdürülebilir Kalkınma İçin Mesleki Eğitim Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 TUNCELİ ÜNİVERSİTESİ TUNCELİ MESLEK YÜKSEK OKULU
abproje@tunceli.edu.tr Tel:4282131701 Faks:4282131790