Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/658 Yenilenebilir Kaynaklı Enerji Teknolojileri Alanında Mes...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Emek piyasasındaki ve işsiz teknik personelin istihdam olasılıklarını ve kapasitelerini artırmak,Mesleki ve teknik eğitim profesyonellerinin yenilenebilir enerji kaynaklarına ilişkin teknoloji alanlarındaki kapasitelerini artırmak,Çevre ve sürdürülebilirlik açısından toplumsal farkındalığı ve sosyal bilinci artırmak.

Özel Amacı
Meslek Y.Okulu elektrik, elektronik, makine ve iklimlendirme ve ilişkili programlardan mezunların, eğiticilerin eğitimine yönelik bir müfredat ve el kitapları dâhil eğitim materyali hazırlamak,Ege Üniversitesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi personelinden 10 - 18 kişilik bir pilot gruba, eğiticilerin eğitimine yönelik formasyon vermek ve 4+4+4 Zorunlu eğitim pedagojik modeline uygun seçmeli ders müfredat ve materyali hazırlamak.

Beklenen Sonuçlar
MYO öğrenci ve mezunlarına sertifikalı eğitim vererek iş piyasasına katılmalarını kolaylaştırmak,sektörün nitelikli işgücü gereksinimini karşılamak,Teknik öğretmenlerin yenilenebilir enerji teknolojileri alanındaki yetkinliklerini artırmak.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Yenilenebilir Kaynaklı Enerji Teknolojileri Alanında Mesleki ve Teknik Eğitim Kapasitesinin Arttırılması Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
gunnur.kocar@ege.edu.tr Tel:2323886025 Faks:2323886027