Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/713 Proje İki "İ" Bir "Y" (İYİ)
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Köse’de bulunan lisenin mesleki bölümlerini yerel ihtiyaçları dikkate alan bir yaklaşımla geliştirmek ve eğitimin kalitesini yerel ihtiyaçları dikkate alan bir yaklaşımla geliştirmek.

Özel Amacı
1- Mesleki eğitimin tarafı olan kurum ve kuruluşların iş birliği yapmalarını sağlamak. 2-Dezavantajlı durumda olanların, özellikle kız çocuklarının yüksek öğrenime devam edebilmelerine imkân sağlamak.

Beklenen Sonuçlar
Projenin beklenen sonuçları nelerdir? (maddeler halinde sıralayınız)1- Meslek yüksek okulu, lise, ilgili sivil toplum kuruluşları, gibi tarafların buluşması sağlandı, aralarında sürekli bir iş birliği ortamı oluşturuldu. 2- Kösede Mesleki eğitim alan öğrencilerin yüksek okula sınavsız geçişlerine imkân veren bölüm eşleme ve eşlemeye uygun müfredat geliştirme çalışması ile yeni mesleki bölüm geliştirildi. 3- Öğrenciler ya iş kurma, ya iş bulma, ya da yüksek öğretime devam edebilme konularının birinden birini seçme imkânına kavuştu, 4- Eğitim programı ve eğitim dokümanları nihai hale getirildi, 5- Proje konusu eğitimleri alanlar yeterli birikime ulaştı, 6- Proje ilgili taraflarca bilindi ve tanındı.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
Ofis oluşturuldu, ekip kuruldu.
12 temsilci ile İyi Yönetişim Kurulu 10 toplantı yaptı, 10 rapor hazırladı
14 temsilcili Müfredat geliştirme komisyonu 3 mesleki eğitim müfredatı geliştirdi.
Yüksek okula sınavsız geçişlerine imkân veren bölüm eşleme çalışması gerçekleşti, 3 bölüm geliştirildi, Eğitim programı, dokümanları nihai hale getirildi.
566 öğrenci rehberlik ve danışmanlık hizmeti aldı. 3 konuda 3000 doküman oluşturuldu, dağıtıldı. iş kurma, iş bulma, yüksek öğretime devam edebilme konusunda seçme imkânına kavuştu.
130 saat eğitim, sertifika verildi. Bilgilendirme toplantıları yapıldı. 1 adet iş birliği protokolü yapıldı.
6685 adet tanıtım aracı kullanıldı ve dağıtıldı
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Proje İki "İ" Bir "Y" (İYİ) Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 KÖSE BELEDİYESİ
saygun_29@hotmail.com Tel:4564115062 Faks:4564115003