Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/871 Adıyaman İlinde Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasi...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Projemizin genel hedefi, Adıyaman İlinin en büyük istihdam kaynağı sanayi sektörünün rekaber gücünün arttırılmasına katkı sağlayacak Mekatronik Meslek Alanı eğitim kapasitesini güçlendirmek

Özel Amacı
Mesleki eğitim sürecinin temel unsurları olan eğitim altyapısı, insan kaynakları ve eğitim kurumu-işletme arasındaki iletişimin güçlenmesi

Beklenen Sonuçlar
1- Adıyaman Üniversitesi Besni MYO ile Adıyaman Üniversitesi MYO Mekatronik Bölümlerinin eğitim altyapıları güçlenecektir.
2- Proje ortağı eğitim kurumlarındaki 15 öğretim görevlisi, işletmelerde çalışan 15 teknik personel ve proje ortağı eğitim kurumlarının mekatronik bölümlerinde eğitim alan 20 öğrencinin mesleki yeterllikleri artacaktır.
3- Mesleki eğitim kurumları ile işletmeler (iş gücü piyasası) arasındaki iletişim güçlenecek, işbirliği yapma kapasitesi artacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Adıyaman İlinde Mekatronik Meslek Alanının Eğitim Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 ADIAMAN ÜNİVERSİTESİ BESNİ MESLEK YÜKSEKOKULU
besni@adiyaman.edu.tr Tel:4163110422 Faks:4163110424