Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/979 Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı Güvenliği ve Kalite K...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi meslek dersleri öğretmen niteliklerini ve iş güvenliği konusunda eğitim verebilme kalitelerini yükseltmek, bunu tüm öğrencilerimize yaygınlaştırmak, İş güvenliği konusunda tam donanımlı uzmanlar yetiştirmek ve iş güvenliği kazalarını en aza indirmektir.

Özel Amacı
İzmit Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin 20 öğretmeni akredite olmuş bir eğitim kuruluşundan 90 saat uzaktan eğitim, 90 saat yüz yüze eğitim alacaklardır. Eğitimlerini tamamlayan öğretmenlerimiz bünyesinde İş Güvenliği Uzmanı olan bir iş yerinde 40 iş saati uygulamalı eğitim stajı yapacaktır. Daha sonra bu 20 öğretmen T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının açtığı sınava katılacaklardır. Sınavı kazanan öğretmenlerimiz ‘(C)Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı’ olacaklardır. Uzmanlık belgelerini alan öğretmenlerimiz kuracağımız laboratuvar da okulumuz diğer öğretmenlerine ‘Temel İş Güvenliği’ hizmetiçi eğitimi vererek diğer arkadaşlarımızın da laboratuvarımızı etkin ve aktif kullanmalarına imkan sağlayacaklardır. Bu 20 kişilik grup projenin uygulanmasında en etkin olacak gruptur.

Beklenen Sonuçlar
iş güvenliği konusundaki yapılacak kapasite geliştirme faaliyetleri ve farkındalık kampanyaları ile tüm hedef kitle ve nihai faydalanıcıların olumlu tutum değiştirmeleridir. Yapılacak proje ile Türkiye’de yapılan İş güvenliği kampanyalarının ve politikalarının yerelde desteklenmesi ve etkisinin yükseltilmesi sağlanacaktır.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Mesleki Teknik Eğitimde İş Sağlığı Güvenliği ve Kalite Kültürü Oluşturma -METİSKOP Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 İZMİT MESLEKÎ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ
tr.41@hotmail.com Tel:2623211380 Faks:2623311669