Tüm Duyurular

TRH2.2.IQVETII/P-03/1031 Metal Teknolojisi Alanında Mesleki ve Teknik Eğitimin K...
Proje Genel Bilgileri
Genel Amacı
Metal teknolojisi alanında eğitimi temsil eden MEB’e bağlı okul ve üniversite ile iş hayatını temsil eden meslek kuruluşu tarafından işbirliği yapılarak sunulan mesleki eğitimin kalitesini arttırmak, ilde bu alandaki işgücünün niteliğini yükseltmek, özel sektör ile eğitim kurumları arasındaki işbirliği ve koordinasyonu arttırmaktır.

Özel Amacı
Projenin özel hedefleri: metal teknolojisi alanında eğitimi temsil eden MEB’e bağlı okul ve üniversite ile iş hayatını temsil eden meslek kuruluşu tarafından işbirliği yapılarak sunulan mesleki eğitimin kalitesini arttırmak, ilde bu alandaki işgücünün niteliğini yükseltmek, özel sektör ile eğitim kurumları arasındaki işbirliği ve koordinasyonu arttırmaktır.

Beklenen Sonuçlar
*İl genelinde ilgili kesimleri bir araya getiren işbirliği modeli geliştirilerek eğitim ve istihdam ilişkisi güçlendirildi.
*Eğitim verenlerin mesleki gelişimleri sağlanarak nitelikli işgücü yetiştirilmesine sağlayacakları katkı arttırıldı.
*Öğrencilerin eksik aldıkları pratik eğitimi almalarını sağlanarak istihdam edilebilirlikleri arttırıldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Metal Teknolojisi Alanında Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Artırılması Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 AĞRI ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ
gulerlacin@hotmail.com Tel:4722154176 Faks:4722154176