Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/746 Adana’da Yaşayan Genç İşsizlerin İstihdamına Yönelik Mesle...
Proje Genel Bilgileri
İŞTEYİZ
“Adana’da Yaşayan Genç İşsizlerin İstihdamına Yönelik Meslek, Genel Beceri, Rehberlik ve Uyum eğitimleri” Projesi Çukurova Üniversitesi, Adana Sanayi Odası ve Adana Sürdürülebilir Kalkınma Çevre Tüketici Koruma ve Kültür Derneği ortaklığıyla Derneğimiz tarafından hazırlandı. Projemizde Ege Balık, Gizerler Otomotiv, Adana Nezihe Yalvaç Turizm Lisesi iştirakçi olarak yer aldı.
Genel Amacı
Adana’da yaşayan genç işsizlerin istihdam edilmesini kolaylaştırmak ve istihdamda kalmalarını sağlamak


Özel Amacı
1- 15-29 yaş arası işsiz gençlere turizm, otomotiv ve bilgi ve iletişim teknolojileri sektörlerinde meslek eğitimi vermek, işverenin talebi doğrultusunda nitelikli işgücü yetiştirmek

2- meslek eğitimi alan gençlere genel beceri ve rehberlik eğitimleri vermek, iş uyumu ve iş verimini artıracak spor sanat faaliyetlerine yer vermek

3- işgücü piyasasında cinsiyet eşitliğine katkıda bulunmak

Beklenen Sonuçlar
1. 40 işsiz gencin meslek eğitimi ve sertifika alması,

2. Eğitim alanların işe yerleştirilmesi (% 50), İş piyasasındaki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanması, aktif işgücüne katılım oranının artırılması,
3. Dezavantajlı grupta yer alan gençlerin eğitim alarak dezavantajlı durumdan çıkartılması ve istihdamının artırılması,
4. Üretim sisteminde yer almayan bireylerin sistem içine alınarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlaması, İşçi-işveren uyumunun sağlanması.

Ulaşılan Sonuç ve Çıktılar
S1 - 34 işsiz genç aşçılık, yiyecek-içecek servisi, otel ön büro ve otel kat hizmetleri alanlarında meslek eğitimi ve sertifika almıştır.
S2 - Eğitim alan gençlerden 5'i işe yerleştirilmiştir.
S3 - 1000 broşür, 50 afiş dağıtıldı. Proje web sitesi hazırlandı.
S4 - Dezavantajlı grupta yer alan gençlerin eğitim alarak dezavantajlı durumdan çıkartılması ve istihdamının artırılmasına çalışıldı.
S5 - Üretim sisteminde yer almayan bireylerin sistem içine alınarak bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlandı, işçi-işveren uyumunun sağlandı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Adana’da Yaşayan Genç İşsizlerin İstihdamına Yönelik Meslek, Genel Beceri, Rehberlik ve Uyum Eğitimleri Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 UÇAN BALON ÇOCUK VE GENÇLİK DERNEĞİ
faziletaksu@gmail.com Tel:3224594892 Faks: