Tüm Duyurular

Linkler
Proje Web Sitesi
TRH2.1.IAREFG-II/P03/606 Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum
Proje Genel Bilgileri
Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum...
Haberler
FATSA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ’NİN BÜYÜK BAŞARISI
5 Aralık 2016 Pazartesi, ANKARA/TÜRKİYE
İlimiz Fatsa İlçesi, Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde 2015-2016 yılında uygulanan, “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” isimli AB Projesi 05.12.2016 tarihinde, Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirilen “ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” isimli proje fuarında tanıtıldı.

Projenin Fuara katılımı hakkında bilgiler veren Fatsa Şehit Birol Yılmaz İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni ve Proje Koordinatörü Cemal ŞAHİN, şu bilgiler verdi;

Türkiye’de uygulanan tüm eğitim projeleri arasından başarılı görülen 55 proje bu fuara davet edildi. Bu kapsamda 268,735 Avroluk bütçesiyle İlimizde uygulanan en yüksek bütçeli AB Projesi olma özelliğine sahip olan “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesi içerdiği faaliyetlerden ötürü başarılı görülmüş ve bu fuara davet edilmiştir. Fuara davet edilen ve Ordu’dan katılan tek proje olan “Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum” projesini, Ankara’da Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Fatma ALTUNTAŞ temsil etmiştir. Fuara Ankara’da bulunan çok sayıda bürokrat katılmıştır.

Projemizin başarılı projeler arasında görülmesinin sebebi Özellikle Kız Çocuklarına yönelik yapılmış olmasıdır. Ayrıca bu proje kapsamında biz Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine yaklaşık 70.000 TL’lik Z Kütüphane, 32.000 TL’lik bahçe düzenlemesi, 3.000 TL’lik Okul Tefrişatı faaliyetleri gerçekleştirdik. Yine 1200 civarında öğrenci ve öğretmeni 4 farklı geziye götürdük. 147 öğrenciye yönelik YGS-LYS Hazırlık Kursu verdik. 254 aile ziyareti gerçekleştirdik. Yine yaklaşık 25.000 TL değerinde demirbaş malzemesi proje sonunda okulumuza kaldı. Tüm bu faaliyetler projemizin başarılı görülmesine sebep faaliyetlerdir.

“ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” Proje Fuarına katılan Okul Müdürü Fatma ALTUNTAŞ ise fuarla ilgili şu açıklamaları yaptı.

“ Değişen Hayatlar, Gelişen Türkiye” Proje Fuarına Türkiye’nin değişik illerinden yaklaşık proje katıldı. Fuara yoğun bir ilgi vardı. Biz de bu fuarda ilimizi, ilçemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Fuarı gezen Avrupa Komisyonu İstihdam, Sosyal İşler ve Sosyal İçerme Genel Müdürlüğü Dış İlişkiler, Komşuluk Politikası, Genişleme ve IPA Birimi Başkanı Sn. Thomas BENDER, standımızı gezerek projemiz hakkında bilgiler aldı. Sn. BENDER tanıtımın ardından memnuniyetlerini ifade ederek, bizlere başarılar diledi. Ben de bu vesile ile bize bu fırsatı sunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Sn Burak Çağatay DOĞAN Bey’e, onun çalışma arkadaşlarına, proje ekibimize, projede görev alan tüm arkadaşlara ve özellikle bu projenin yürütülmesinde büyük emek sarf eden Cemal ŞAHİN Hocamıza sonsuz şükranlarımı iletmek istiyorum.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu yayın Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 FATSA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
cemal_sahin@mynet.com Tel:4524232750 Faks:4524232750