Tüm Duyurular

Linkler
Proje Web Sitesi
TRH2.1.IAREFG-II/P03/606 Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum
Proje Genel Bilgileri
Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum...
Genel Amacı
Ordu ilindeki kız çocuklarının okula devam oranlarını artırmaktır. Bu hedef Hibe Programının Genel Hedefi ile doğrudan ilgilidir. Şöyle ki; Program Rehberinin 1.2 maddesinde Programın Hedefleri ve Öncelikli Konular başlığı altında belirtildiği gibi “Özellikle kız çocukları olmak üzere, okula devam oranlarının arttırılmasıdır”. Projemiz ile Ordu ilinin ikinci büyük ilçesi olan Fatsa’da Okulu bırakma riski bulunan kız çocuklarına yönelik faaliyetler düzenleyerek kız çocuklarının okula devamlarını sağlanması hedeflenmektedir.

Özel Amacı
“Fatsa ve çevresinde yaşayan ailelerin kız çocuklarını okula gönderme isteklerini artırmak ve okullarımızda devamsızlık gösteren ve okulu bırakma riski bulunan kız öğrencileri okula devam konusunda daha istekli hale getirmek”tir. Hibe programının Özel hedeflerinden biri: Özellikle kız çocukları olmak üzere, ortaöğretim kademelerinde okula devamların artırılması amaçlı faaliyetleri desteklemektedir. Proje, Fatsa Kız Anadolu İmam Lisesi ve diğer ortaöğretim kurumlarına Fatsa ilçesinde çeşitli nedenlerden ( ailesinin durumu, ulaşım ve barınma sorunu, sosyal çevre faktörü vb.) dolayı okula devam edemeyen veya okulu bırakma riski bulunan kız çocuklarının barınma sorununu çözme, YGS, LYS sınavlarına yönelik okul kursları, kariyer meslekleri tanımaya yönelik faaliyetlerini desteklemektedir. Hibe programının özel hedeflerinden biri: Özellikle kız çocukları için, eğitim ortamının kalitesinin artırılması amaçlı faaliyetleri desteklemektedir.

Beklenen Sonuçlar
• Hedef Grup Tespit edildi.
• 255 Aileye Ev Ziyareti Gerçekleştirildi.
• 38 Aileye Farkındalık Artırma Semineri Düzenlendi..
• 4 Tanıtıcı Gezi Düzenlendi.
• 1192 Kız Öğrenci Kariyer Mesleklerle Tanıştırıldı.
• 147 Kız Öğrenciye yönelik LYS, YGS Kursu düzenlendi.
• 171 Öğretmen Hizmetiçi Eğitim Aldı.
• Okul Bahçesine 60 m2’lik çiçeklik oluşturuldu. 70 metretül demir parmaklık yaptırıldı. 28 Sınıfın 56 penceresine Stor Perde taktırıldı. Okul Bahçesine 1 Adet Kamelya ve 1 Adet Güvenlik Kulübesi yaptırıldı.
. Okulumuza 1 Adet Z Kütüphane yaptırıldı.
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu yayın Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Okuluma Devam Ediyorum, Geleceğe Umutla Bakıyorum Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 FATSA KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ
cemal_sahin@mynet.com Tel:4524232750 Faks:4524232750