Tüm Duyurular

TRH1.2.PYEIS/P-03/463 Bölgenin İhtiyaç Duyduğu Sektör Odaklı Nitelikli Eleman Ye...
Proje Genel Bilgileri
Gerek yerel gerekse ulusal çapta devam eden işsizlikle mücadele güzel sonuçlar verse de yeni iş olanaklarının ortaya çıkmasına rağmen bölgemizdeki genç işsiz sayısı her geçen gün artmaktadır. Bunun en önemli nedeni bölgemizdeki genç işsizlerin ya ilkokul mezunu olmaları ya da mesleki eğitimlerini yarıda bırakarak okulu terk etmeleri nedeniyle herhangi bir mesleği öğrenememiş olmalarıdır. Bölgemizde İşgücü talebi var ama bu talebi karşılayacak nitelikli çalışacak insanı bulamama sorunu vardır. Aslında sorun işsizlik sorunu değil mesleksizlik sorunudur. Projemiz ülke ve bölge ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacak söz konusu sorunları azaltacak bir dizi faaliyetten oluşmaktadır..
Haberler
Odak grup görüşmesi
21 Nisan 2017 Cuma, ELBİSTAN
Elbistan'da eğitim veren 5 mesleki ve teknik eğitim kurumunun temsilcisi ile Bilişim, Elektrik-Elektronik, Metal, Makina, Ahşap Teknolojisi gibi alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin temsilcileri bir araya gelerek ODAK grup görüşmesi yaptılar.

Elbistan Belediyesi tarafından PYE-II EuropeAid/133936/M/ACT/TR teklif çağrısı kapsamında hazırlanan “Bölgenin İhtiyaç Duyduğu Sektör Odaklı Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi” Projesi, değerlendirme komitesi tarafından değerlendirilerek, Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı–Avrupa Birliği Koordinasyon Dairesi Başkanlığı tarafından kabul edilmişti. 2016 yılında uygulanmaya başlanan proje Elbistan Belediyesi proje koordinasyon biriminin gayretleriyle çalışmalarına devam etnektedir.
Proje koordinatörü Akif DAL ve ekibinin yürüttüğü proje başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Elbistanda eğitim veren 5 mesleki ve teknik eğitim kurumunun temsilcisi ile Bilişim, Elektrik-Elektronik, Metal, Makina, Ahşap Teknolojisi gibi alanalarda faliyet gösteren işletmelerin temsilcileri bir araya gelerek ODAK grup görüşmesi yaptılar. Kısa zamanda, ucuz ve sağlıklı bir şekilde veriye ulaşmayı sağlayan bu yöntemi uygularken her biri değişik sektörde faaliyet gösteren ve Küçük İşletme tanımına uygun firmalarda pazarlama müdürü düzeyinde görevli yaklaşık 32 kişi ile 4 grup oluşturulmuş ve görüşmelere geçilmiştir. Proje bütçesinden ikramların yapıldığı ve AB görünürlük kuralları doğrultusunda salon dizaynının göze çarptığı görüşmelerinin temel amacı; işletmelerin, üretim süreçlerindeki ihtiyaçlarına göre ilçede mesleki eğitim veren okulların ilgili bölümleriyle daha fazla işbirliğini nasıl geliştirebilir sorusuna cevap arama olduğu yetkililer tarafından belirtildi.

Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Bölgenin İhtiyaç Duyduğu Sektör Odaklı Nitelikli Eleman Yetiştirilmesi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 ELBİSTAN BELEDİYESİ
Tel:3444152020 Faks:3444152002