Tüm Duyurular

Linkler
Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Facebook Hesabı
Proje web sayfası
TRH1.3.PREII/P-03/14 Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Projesi
Proje Genel Bilgileri
Haberler
Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Projesi Eğitim Merkezi Açıldı Albüm
30 Ocak 2017 Pazartesi, Turhal
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından Kayıtlı İstihdamın Teşviki II hibe programı kapsamında desteklenen 303.653,38 Euro bütçeli Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Projesi Eğitim Merkezi açılışına Turhal Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, AK Parti Turhal İlçe Başkanı Abdullah Ay, Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ömer Çenesiz, İlçe Özel İdare Müdürü Nazif Yılmaz ile vatandaşlar katıldılar.


Kursta meslek sahibi olmayan 16 ila 35 yaş arası 150 kursiyere kaynak eğitimi verileceğini anlatan Bekler, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığından atölyeyi kurabilmek için 270 bin Euro hibe aldık. Bu standartlarda bir atölye bölgemizde yok. Kursiyerlerimiz kurs gördükleri her gün için 8 avro ücret alıyor. Yaklaşık 6 ay sonra kursları bitirdiklerinde sertifikalarını alınca iş imkanı bulabilecekler." Ayrıca Proje kapsamında Sanayi sektöründe faaliyet gösteren işverenler için projemizin 5. Ve 9. Ayında konusunda uzman kişilerin katılımı ile işverenlere kayıtlı istihdamın faydaları, kayıt dışı eleman çalıştırmanın zararları ile kayıt dışı çalışan tespitinde uygulanan cezaların anlatılması, kayıtlı istihdamın özendirilmesi, bölgemiz Kalkınmada Öncelikli bölge olması münasebetiyle kayıtlı istihdamın geliştirilmesi adına devlet tarafından sağlanan destekler konusunda ve işverenlerde kayıtlı istihdam konusunda farkındalık oluşturmak adına 2 tane bilgilendirme toplantısı düzenlenecektir. Bu toplantıya ilçemizde ki sanayi sektöründe faaliyet gösteren tüm işverenler davet edilecektir. Bilgilendirme toplantısına ayrıca kayıtlı istihdamın geliştirilmesi adına bilgilendirmeler yapmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızdan konusunda uzman ve yöneticilerde davet edilecektir.
Kayıtlı istihdamın teşviki konusunda toplumda ve işverenlerde farkındalık oluşturmak adına Kapanış toplantısında Akademisyenler ve uzmanların katılacağı geniş kapsamlı 1 adet panel düzenlenecektir. diye konuştu.

3 Ocak 2017 SalıSanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Projesi kapsamında Mesleki Eğitimler başladı
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Sanayi Sektörüne Kaynakçı Yetiştirme Merkezi Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 TURHAL BELEDİYESİ
murat.demirell@hotmail.com Tel:3562751031 Faks:3562761156