Tüm Duyurular

TRH3.1.LLLII/P-03/273 Meslekte Dikiş Tutturan Kadınlar
Proje Genel Bilgileri
Haberler
Tokatlı Kadınlar Ortak Akıl Toplantısında Bir Araya Geldi Albüm
26 Eylül 2017 Salı, Tokat Dedeman Otel
Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin yürütmekte olduğu Türkiye de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Hibe Programı 2 doğrultusunda ki Meslekte Dikiş Tutturan Kadınlar projemizin ortak akıl toplantısı hakkındaki haber.

Tokat’ta İŞGEM tarafından yürütülen ’Meslekte Dikiş Tutturan Kadınlar Projesi’ kapsamında bir araya gelen kadınlar istihdam konulu bir ortak akıl toplantısı gerçekleştirdi.
Tokat İş Geliştirme Merkezi (TİŞGEM) tarafından yürütülen ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ’Hayat Boyu Öğrenme II’ kapsamında hayata geçirilen ’Meslekte Dikiş Tutturan Kadınlar Projesi’nin kadın istihdamı konulu ortak akıl toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya bürokratlar, kamu kurumu yöneticileri, sivil toplum kuruluşu liderleri, işverenler, işsiz kadınlar, tekstil sektörünün önde gelenleri ve projede kurs gören bayanlar katıldı. Moderatörlüğü Dç. Dr. Nurper Ülküer tarafından yapılan toplantının kadın istihdamına yönelik bir çok soruna çözüm önerisi getirdiğini söyleyen TİŞGEM Müdürü Yüksel Tokuşçu, Tokat Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) öncülüğünde kurulan TİŞGEM’in, 60 kadına AB projesi kapsamında 8 yüz 48 saat ders verildiğini ve bu kadınların büyük bölümünün tekstil sektöründe istihdam edildiğini söyledi. Tokuşçu: "Kadınların eğitim ve istihdama katılımlarını engelleyen birçok faktör bulunmakta. Bu açıdan mesleki eğitimler, istihdam yaratmak ve istihdamın sürekliliğini ve sürdürülebilirliğini sağlamak için oldukça önem arz ediyor. Biz TESOB ve TİŞGEM olarak sosyal sorumluluğunun bilincinde bir meslek kuruluşu olarak Tokat’ta kadın istihdamının geliştirilmesi çabasındayız. Projemizde, kadınlarımıza meslek edindirmekle birlikte yaptığımız bir diğer çalışma ise; Tokatta kadınların istihdam edilmelerinin önündeki engellerin belirlenmesi ve bu engellerin azaltılması amacıyla bir araştırma yapılmasıdır. Bu araştırma çerçevesinde raporumuzu hazırladık. Yaptığımız ortak akıl toplantısında ise bu bulgulardan faydalanarak Tokat’ımız da kadınların istihdam oranını yükseltebilmek için neler yapılacağına ilişkin bir öneri paketi oluşturuldu" dedi.

28 Mart 2017 SalıMeslekte Dikiş Tutturan Kadınlar Projesi
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Meslekte Dikiş Tutturan Kadınlar Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 TOKAT ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ
mustafafirtina60@hotmail.com Tel:3562141653 Faks: