Tüm Duyurular

TRH3.1.LLLII/P-03/1003 Geleceği İşleyen Hünerli Eller
Proje Genel Bilgileri
Hayat Boyu Öğrenme kavramı çağın ihtiyaçları doğrultusunda hızla gelişen ve değişen sosyal ve kültürel hayattaki değişimlere ayak uydurabilmek amacıyla ortaya çıkmış, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde eğitim seviyesi ve istihdam koşulları açısından önemli bir gösterge haline gelmiştir. Hayat boyu öğrenmenin gelişmesi ve önem kazanmaya başlaması ile eğitim; zaman ve mekandan bağımsız, hem okul hem de okul dışı eğitimi kapsayan tüm eğitsel etkinliklerin temel bileşeni olarak ortaya çıkmıştır.
Halen gelişmekte olan ülkemizin birçok bölgesinde olduğu gibi ilçemiz genelinde de okulu bitiren genç kızlarımız henüz çocuk denilecek yaşlarda hemen evlendirilmekte, beceri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda mesleki eğitim alma hakları ellerinden alınmaktadır.
Bu bilgiler ışığında projenin genel amacı mesleki vasfı olmadığı için çalışma hayatı içinde yer edinemeyen 25 – 64 yaş aralığındaki kadınlara hayat boyu öğrenme kültürünün benimsetilmesi yoluyla işgücüne katılımlarını arttırarak kendilerinin ve ailelerinin ekonomik ve sosyal statülerinin iyileşmesini sağlamaktır.
Projeyi yürütmek üzere; proje koordinatörü, eğitim koordinatörü ve muhasebeciden oluşan üç kişilik bir proje ekibi oluşturuldu. Halk Eğitim Merkezi ek binasında iki adet eğitim atölyesi, iki adet çocuk bakım odası ve proje ofisi oluşturulması için tadilat çalışmalarına başlandı, Fiziki donanım çalışmaları sürerken; eğitimlerde kullanılacak malzemeler temin edilerek atölyeler kullanıma hazır hale getirilecek. Eğitime katılan kursiyerlere, karşılaştıkları sorunlarla baş edebilme yöntemleri konusunda rehberlik yapmak üzere ilçemizde görev yapan 12 öğretmene yaşam koçluğu eğitimi verilecek. 0-6 yaş grubunda çocuğu olan kursiyerlerin çocuklarına kurs süresince bakım hizmeti vermek amacıyla Çocuk bakım odasında görevlendirilmek üzere çocuk bakım eğitimi almış personel görevlendirilecek. AB fonlarının ve projenin görünürlüğünü sağlamak için tanıtım levhaları yaptırılacak, afiş-broşürler bastırılacak, web sitesi hazırlanacak ve tanıtımlar yerel basında yayınlanacak. Seminer, konferans ve toplantılarda katılımcılara dağıtılmak üzere şapka, kalem, bloknot, çantadan oluşan promosyon ürünleri yaptırılacak. Kurslara katılacak dar gelirli 36 kursiyer ilçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla belirlenecek. Belirlenen 36 kursiyer onsekizer kişilik iki gruba ayrılarak, Gruplardan birine şippoyaki diğerine ise gümüş işlemeciliği eğitimleri verilecek. Ayrıca her iki grubun girişimcilik ve takı çizimi-üretimi eğitimi almaları sağlanacak. Kursiyerlere eğitimleri süresince para ödenecek. Eğitim sürecini başarı ile tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verilecek. Gümüş işçiliği zarafetinin ve farklı tasarımların görülmesi, girişimci olmak isteyen kadınların yeni bir bakış açısı kazanması, pazarlama ve satış stratejilerini gözlemlemek üzere Gaziantep ve Nevşehir-Kapadokya bölgelerine gezi düzenlenecek. Ulaşlı Kadınlara yönelik aile içi iletişim, kişisel gelişim, anne sağlığı ve çocuk eğitimi konularında seminerler düzenlenecek.
Haberler
KAPANIŞ YEMEĞİ
27 Eylül 2017 Çarşamba,21 Eylül 2017 PerşembeÖĞRENME FESTİVALİ
15 Ağustos 2017 SalıGİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ İKİNCİ GRUP
8 Ağustos 2017 SalıGİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BİRİNCİ GRUP
3 Ağustos 2017 PerşembeNEVŞEHİR TEKNİK GEZİ
17 Temmuz 2017 PazartesiGAZİANTEP TEKNİK GEZİ
28 Haziran 2017 ÇarşambaSEMİNER
27 Ekim 2016 PerşembeKONFERANS
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerEtkinliklerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Geleceği İşleyen Hünerli Eller Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 ULAŞ HALK EĞİTİM MERKEZİ
58hdogan58@gmail.com Tel:3467812400 Faks:3467812400