Tüm Duyurular

TRH4.1.ISEDP/P-03/2096 Dezavantajımız, Bize Engel Olmasın
Proje Genel Bilgileri
Haberler
Projemizden muhteşem kapanış Albüm
2 Kasım 2017 Perşembe, Bayburt
Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği tarafından Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu ortaklığıyla yürütülen Dezavantajımız Bize Engel Olmasın projesinin kapanış ve sertifika töreni yapıldı.

Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği tarafından Bayburt Üniversitesi ve Bayburt Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu ortaklığıyla yürütülen Dezavantajımız Bize Engel Olmasın projesinin kapanış ve sertifika töreni yapıldı.

Kapanış programına Bayburt Vali V. Tamer Kılıç, Belediye Başkanı Mete Memiş, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut, kurum amirleri, STK Temsilcileri ve halk katıldı.

Dezavantajlı kişilerin istihdam edilebilirliklerinin artırılmasına yönelik hibe programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Avrupa Birliği Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenen projenin final gecesinde proje tanıtımını içeren sinevizyon gösterimi yapıldı.

Programın açılış konuşmasında BAYDER Başkanı Fatih Dündar, dernek olarak topluma, toplumun sosyal ve ekonomik durumlarına duyarlı olmayı ve çözüm üretmeyi kendilerine vazife edindiklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

“Projemizin bugün kapanışını yaparken görevimizi hakkıyla yerine getirmenin gururu ve mutluluğuyla huzurlarınızdayız.

Proje hedefimizde 40 olan kursumuzdan 43 kursiyerimiz örtü altı sebze yetiştiriciliği eğitimi almıştır. Kursiyerlerimizle birlikte toplam 55 kursiyer Girişimcilik Eğitimi almış, 60 kursiyer de girişimcilik ruhu seminerine katılmıştır.

Dileğimiz, tüketici konumdan üretici konuma geçmeleridir

BAYDER olarak dileğimiz bir yıllık projemizde altı ay boyunca teorik ve uygulamalı eğitim gören kursiyerlerimizin birikimlerini sahaya yansıtmalarıdır. Kendi iş imkanlarını oluşturmaları, tüketici konumdan üretici konuma geçmeleridir. Bu güzel şehrimizde bilinçli üretimin ve bilinçli pazarlamanın yaygınlaşmasına katkı sağlamalarıdır. Bu yönde kursiyerlerimizin kendi iş imkanlarını oluşturmalarında biz BAYDER olarak yanlarında olacağız.” dedi.

Dündar, proje süresince ilgi alaka ve katkılarından dolayı proje ekibine, proje eğitmenlerine, Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne, proje ortakları Bayburt Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Müdürlüğüne ve Bayburt Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

Pozitif ayrımcılık yapacağız

Bayburt İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulkadir Karabulut ilk defa bir kuruluş tarafından mesleki eğitim yapıldığını, bu anlamda BAYDER’i tebrik ettiğini belirterek; “Bizim hazırladığımız bir proje var “Bayburt’ta 69 Sera 69 Yeni Yaşam” diye. Bu proje kapsamında da BAYDER’in bu güzel kursundan sertifika alan başarılı kursiyerlere öncelik tanıyacağımızı pozitif ayrımcılık yapacağımızı buradan belirtmek istiyorum.” dedi.

Her şeyin başı eğitimdir

Programda Vali Vekili Tamer Kılıç ise BAYDER’i tebrik ederek, Avrupa Birliği’nden proje almanın ve proje uygulamanın kolay olmadığını, başarılı seracılığın ise bu tür teorik ve saha çalışmalarında pratik uygulama eğitimleriyle mümkün olabileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi. Kokteyl ikramına geçilirken BAYDER Yöneticisi ve yerel sanatçı Kurban Çil tarafından katılımcılara müzik ziyafeti verildi.

10 Ekim 2017 SalıDezavantajımız Bize Engel Olmasın projesinden Girişimcilik Kursu
10 Ekim 2017 SalıDezavantajımız Bize Engel Olmasın projesinden Girişimcilik Kursu
20 Eylül 2017 ÇarşambaBayburtlu Seracılara Antalya’da uygulamalı eğitim
6 Eylül 2017 ÇarşambaSeracılık sertifikası için ter döktüler
29 Temmuz 2017 CumartesiBayburt'ta Seracı yetiştiriliyor
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Dezavantajımız, Bize Engel Olmasın Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2024 BAYBURT TARİH-KÜLTÜR VE EDEBİYAT DERNEĞİ (BAYDER)
bayburt.web.tr@gmail.com Tel:4582107050 Faks:4582107050