Tüm Duyurular

Linkler
Proje web sitesi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
İstihdam Destekleri tanıtım sitesi
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)
Türkiye İş Kurumu
TRH1.3.PREII/P-03/251 Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor
Proje Genel Bilgileri
Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor projesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Odası ortaklığı ile yürütülmektedir. Sözleşme Makamı olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte ve izlenmektedir. Programın Operasyon Faydalanıcısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu’dur.

Haberler
Kayıtlı istihdam konulu AB projesi tamamlandı
28 Haziran 2017 Çarşamba, Gaziantep
Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından kayıtlı istihdamın teşviki alanında uygulanan Avrupa Birliği projesi tamamlandı.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) tarafından kayıtlı istihdamın teşviki alanında uygulanan Avrupa Birliği projesi tamamlandı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı desteği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Ticaret Odası ortaklığı ile yürütülen Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor Projesi kapsamında eğitim ile kursların yanı sıra tanıtım ve durum tespit çalışmaları gerçekleştirildi.

İstihdam teşvikleri tanıtıldı
Proje hakkında bir açıklama yapan Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ, işsizliğin azaltılması ve kayıtlı istihdamın artırılmasına yönelik olarak uygulanmakta olan teşviklerin çeşitli etkinlikler aracılığı ile tanıtıldığını söyledi. HKÜ olarak ekonomik gelişmeye ve sosyal problemlerin çözümüne katkı sağlayacak projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Rektör Yılmaz, “ İşsiz gençlere yönelik 3 ayrı dalda mesleki eğitimin verildiği proje kapsamında KOBİ’lerimizde kayıtlı istihdam konusunda farkındalık oluşturacak çalışmalar da yürütüldü. Sosyal Güvenlik Kurumu başta olmak üzere devletin istihdama yönelik olarak önemli teşvikleri bulunuyor. Gerçekleştirdiğimiz proje faaliyetleri ile KOBİ’leri bu teşvikler hakkında bilgilendirdik. Ayrıca işsiz gençlerimizin meslek sahibi olarak istihdama katılmalarına yardımcı olduk. Projenin hayata geçirilmesinde bize sağladıkları katkıdan dolayı SGK İl Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü ile proje ortaklarımıza teşekkür ediyoruz." dedi.

İşsiz gençlere meslek kazandırıldı
AB projesi kapsamında gerçekleştirilen Halı Desen Tasarımı, Yönetici Asistanlığı ve Aşçılık mesleki eğitimlerini tamamlayan 50 kursiyerden 13’ü kısa süre içinde işe başlarken, KOBİ temsilcilerine yönelik olarak düzenlenen kısa süreli eğitimler ve bilgilendirme toplantılarına yaklaşık 2.300, KOSGEB onaylı uygulamalı girişimcilik eğitimlerine 200 kişi katılım sağladı.
HKÜ Rektörü Prof. Dr. Tamer YILMAZ, üniversite olarak projeler uygulanması yolu ile üniversite-sanayi işbirliği gerçekleştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

1 Haziran 2017 PerşembeTV programı ile Kayıtlı İstihdam Teşvikleri Tanıtıldı
12 Nisan 2017 ÇarşambaGaziantep'te kayıt dışı istihdamla mücadele semineri yapıldı
10 Şubat 2017 CumaHKÜ’den mesleki eğitim atağı...
2 Şubat 2017 Perşembe“Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor Projesi” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
30 Kasım 2016 ÇarşambaGaziantep Kayıt dışı İstihdam Algısı Çalıştayı Yapıldı
Ana SayfaFoto AlbümHaberlerDuyurularEğitimlerBelgelerİletişim
Bu internet sayfası Avrupa Birliği'nin katkılarıyla hazırlanmıştır. Yayının içeriği Gaziantep Kayıtdışı İstihdamla Mücadele Ediyor Projesi tarafından oluşturulmuş olup hiçbir şekilde Avrupa Birliği'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
© 2017 HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ
bilgi@kayitliistihdam.net Tel: 342 211 80 80/1228 Faks: 342 211 80 81